TK Sparta Praha

Trenéři

Trenéři závodní tenis

Filjo Daniel – šéftrenér trenér

  • od roku 2017 šéftrenér klubu TK Sparta Praha
  • od roku 2002 reprezentační trenér do 14 let, později do 16 a 18 let
  • 1998 – trenér Holcombe Brook, TC Eagly Bolton, Anglie
  • 1999-2003 vedoucí TSM v PSK Olymp Praha
  • 2003-2005 trenér TK Agrofert Prostějov
  • 2005-2009 vedoucí trenér TSM I. ČLTK Praha
  • 2009-dosud trenér TK Sparta Praha
  • 2009, 2018 kapitán družstva – 2. místo na MS družstev v Prostějově, 3x zlato, 2x stříbro, 3x bronz na ME
    družstev
  • svěřenci – Kateřina Siniaková 8 let – 37.WTA, Kristýna Roučková, Anastasia Komardina – 185.WTA, Simona Heinová,
    Linda Fruhvirtová, Kristýna Lavičková, Lucie Havlíčková, Tereza Valentová

Kunst David – trenér NTC SVT

  • člen extraligového družstva TK Sparta Praha
  • 1991-1995 trenér v Rakousku (M. Schnell – 90. WTA)
  • 1998 – dosud trenér TK Sparta Praha
  • 2005 kapitán družstva – 2. a 3. místo na MS družstev do 16 let, 3. místo na ME družstev do 18 let
  • 2012 – dosud trenér fedcupového týmu – tituly v letech 2013, 2014, 2016, 2017, 2018
  • svěřenci – Klára Koukalová 6 let – 32.WTA, Andrea Hlaváčková, Henrieta Nagyová – 70.WTA, Markéta Kochta,
    Kateřina Vaňková – 230.WTA, Lucie Šafářová – 60.WTA, Kamila Pavelková, Klára Kopřivová, Barbora Palicová,
    Dominika Šálková

Vacek Daniel

  • nejvyšší umístění na žebříčku ATP – 26. místo ve dvouhře, 3. místo ve čtyřhře
  • vítěz 25 turnajů ATP ve čtyřhře
  • 1994 4.kolo Wimbledon, 3.kolo Australian Open, French Open ve dvouhře
  • 1995,1997 4.kolo US Open ve dvouhře
  • 1995-1999 daviscupový reprezentant
  • 1996 reprezentace na Olympijských hrách v Atlantě
  • 1996,1997 titul French Open ve čtyřhře
  • 1997 titul US Open ve čtyřhře
  • 1998 3.kolo French Open ve dvouhře

Zíb Tomáš – trenér NTC, SVT

  • nejvyšší umístění na žebříčku ATP: 51.hráč světa ve dvouhře, 65.místo ve čtyřhře
  • 2005-2006 daviscupový reprezentant
  • 1993 vítěz Pardubické juniorky
  • 2005,2006 vítěz extraligy družstev
  • 7x vítězství ATP Challenger Tampere 98´, Istanbul 99´, Graz 99´,Eisenach 2002, Hilverum 2002, Bermudy 2005
  • ATP Valencie – vítězství ve čtyřhře 2006
  • 2013-2014 trenér Guanghaou a Shanghaj (Čína)
  • 2015 trenér Singapur
  • 2016-2017 trenér I.ČLTK Praha
  • svěřenci – Jan Šátral, Jan Mertl, Vítek Horák, Tereza Martincová – 170.WTA, Martin Krumich

Jelínek Leoš – trenér SVT

  • člen reprezentačního družstva starších žáků – 3. místo Winter Cup
  • vítěz MČR starších žáků ve čtyřhře a 2. místo ve dvouhře
  • nejvyšší umístění na celostátním žebříčku ČR dorostu – 6. místo
  • 2006 vítěz Mistrovství USA II. Divize s Valdosta State University (jako hráč)
  • 2006–2010 studium v USA – Valdosta State University
  • 2009-2010 trenér VLPRA Academy USA
  • 2011 trenér Valdosta State University
  • 2010-2012 trenér VŠ Praha
  • 2012-dosud trenér TK Sparta Praha
  • svěřenci – Matěj Vocel, Micheal Vrbenský, Andrew Paulson, Filip Duda, Pavel Motl, Daniel Siniakov, Matthew
    Donald, Jakub Nicod, Krystián Kubík

Kulich Jiří – trenér TSM

  • 1998 trenér TK Sparta Praha
  • 2004-2010 trenér TSM TK Sparta Praha (2010 – hlavní trenér TSM)
  • 2008-2012 reprezentační trenér do 12 let
  • 2013-dosud reprezentační trenér do 14 let
  • 2018, 2019 kapitán družstva – 2. a 3. místo na MS družstev do 14 let, 1x zlato, 3x stříbro, 2x bronz z ME
    družstev
  • svěřenci – Michael Vrbenský, Tomáš Macháč, Andrew Paulson, Patrik Rikl, Jakub Patyk, Ondřej Krstev, Dominika
    Paterová, Linda Fruhvirtová, Kristýna Roučková, Petr Brunclík, Viktorie Starečková, Sára Mlenská, Natálie
    Paterová, Karolína Ječmínková, Sofie Hettlerová

Otradovský Petr – trenér TSM

  • člen reprezentačního družstva v mládežnických kategoriích
  • 1.,2.,3. místo na MČR družstev v mládežnických kategoriích
  • 2009–2011 trenér LTC Zbraslav (2011 – šéftrenér)
  • 2012 – trenér 360° Tennis Academy-American school of Dubai
  • 2013–2014 trenér SportClub Řevnice (2014 – šéftrenér)
  • 2014 dosud – trenér TK Sparta Praha
  • svěřenci – Alena Kovačková, Laura Samsonová, Vanesa Dobiášová, Alisa Oktiabreva, Kryštof Komínek

Kodeš Jan – trenér TSM, SVT

  • nejvyšší umístění na žebříčku ATP – 300.místo ve dvouhře,
  • 140.místo ve čtyřhře
  • nejvyšší umístění na žebříčku ITF – 4.místo na světě
  • 1989 vítěz Pardubické juniorky
  • 1989 finalista juniorky US Open
  • 1990 semifinalista juniorky Roland Garros
  • 1990, 1996 Extraliga – 1x vítězství I.ČLTK, 1x vítězství Rudá Hvězda Praha
  • 1991 titul ve dvouhře ATP Challenger Praha
  • 1994,1996 vítěz ve čtyřhře (Plzeň, Rogaska-Slovinkso)
  • 1997-2003 osobní trenér závodních hráčů
  • 2003-2017 šéftrenér tenisové akademie Jan Kodeš – Vestec
  • 2017-dosud trenér TK Sparta Praha
  • svěřenci – Iveta Benešová, Barbora Hodinářová, Jakub Hašek, Jiří Vrbka, Matthew Donald, Jakub Nicod, Martin
    Krumich, Vít Kalina, Jakub Jupa

Trenéři předzávodní tenis

Lásková Leona – hlavní trenérka Školičky a předzávodního tenisu
  • nejvyšší umístění na žebříčku WTA –122. místo ve dvouhře, 90.místo ve čtyřhře
  • 1986 vítězka Pardubické juniorky ve dvouhře
  • 1988 vítězka mistrovství ČSSR žen ve dvouhře
  • hráčka extraligy I.ČLTK Praha
  • trenérská praxe 20 let
  • tenisová rozhodčí s licencí A
  • organizování tenisových turnajů
  • svěřenci: Olga Votavová, Veronika Sekerková, Ječmínková Karolína, Líbalová Jolana

Riklová Alice – trenérka předzávodního tenisu

  • nejvyšší umístění na žebříčku WTA – kolem 200. místa ve dvouhře, kolem 100. místa ve čtyřhře
  • trenérka II. třídy
  • členka extraligového družstva Sparta Praha a ČLTK Praha
  • členka reprezentace ve všech kategoriích mistryně ČR do 14ti let
  • 1985 mistryně ČSSR do 18ti let ve čtyřhře
  • 1984,1985 mistryně ČSSR do 18ti let ve smíšené čtyřhře
  • 1989 finalistka halového MČSSR ve dvouhře
  • 1989 mistryně ČSSR ve čtyřhře
  • nejvyšší umístění na žebříčku WTA – kolem 200. místa ve dvouhře, kolem 100. místa ve čtyřhře
  • 2012-dosud trenérka TK Sparta Praha
  • svěřenci – Brenda a Linda Fruhvirtová, Patrik Rikl, Karolína Ječmínková

Fiala Milan – trenér předzávodního tenisu

  • hráč I.liga, vyrůstal TK Louny, TK Chomutov, Severočeská tenisová
  • trenér II. třídy
  • 2006-2018 –trenér TK Chomutov
  • 2018-dosud trenér TK Sparta Praha
  • svěřenci – Tereza Valentová, Klára Ječmínková, Jana Kovačková, Kateřina Zajíčková, Filip Šebek

Jančarová Irena – trenérka závodní minitenis a babytenis

  • hráčka TK Sparta Praha ve všech věkových kategoriích
  • 1999-2001 – trenér THC Hanau
  • 2007 absolventka FTVS UK, obor trenérství – specializace tenis
  • 2003-2010 šéftrenérka Tenis Klánovice
  • 2010-dosud trenér TK Sparta Praha
  • svěřenci – Lucie Havlíčková, Tereza Valentová, Amy Suchá

Jirsáková Micheala – trenérka Školičky a předzávodního tenisu

  • hráčka I.ČLTK Praha v družstvech v kategorii mladší, starší žactvo
  • trenérka II. třídy
  • hráčka TK Sparta Praha v juniorské kategorii
  • 2015-dosud trenérka školička TK Sparta Praha

 

Kondiční trenéři

Pech Petr

  • 1991 atletický trenér v Torontu
  • 1992–2002 kondiční trenér tenisu v Norimberku
  • 1995–1998 kondiční trenér BTV
  • od roku 2002 kondiční trenér PSK Olymp
  • od roku 2005 kondiční trenér TK Sparta Praha
  • svěřenci: David Prinosil, Iveta Benešová, Klára Koukalová, Jiří Vaněk, Robin Vik, Ivo Minář, Karolína a Kristýna
    Plíšková, Ekaterina Elexandrová

Hejret Jakub

  • 2014-2017 kondiční trenér mládeže Ivanti Tigers
  • 2015-2017 trenér přípravka TK Sparta Praha
  • 2018-2019 kondiční trenér FK Viktoria Žižkov
  • 2017-dosud kondiční trenér TK Sparta Praha
  • svěřenci: Tomáš Macháč, Martin Krumich

Trenéři akademie

Havel David – hlavní trenér akademie

  • do 14 let hráč v Karlových Varech (TSM, 9. místo v Československu do 14 let)
  • 1992-1998 hráč TK Sparta Praha, člen SVT a prvoligového družstva
  • 1999-2002 trenér TK Sparta Praha
  • 2003 trenér v Nikosii (Kypr)
  • 2004-2010 trenér TC HAMR
  • 2010-dosud hlavní trenér akademie
  • svěřenci: Kateřina Böhmová, Andrea Hlaváčková

Kožíšek Tomáš

  • hráč TK Sparta Praha ve všech věkových kategoriích
  • 1998-2002 trenér TK Sparta Praha
  • 2003-2004 trenér PSK Olymp Praha
  • 2004–2008 trenér TK Sparta Praha
  • 2009-2012 šéftrenér TC Pfaffenfohen (Německo)
  • 2013-dosud trenér akademie TK Sparta Praha
  • svěřenci:Dominika Schlehoferová, Klára Němečková, Jan Tříska, Jiří Koutek, Klára Zakopalová, Eva Hrdinová,
    Kateřina Vaňková, Pavla Šmídová, Tereza Beckerová, Dominika Kaňáková

Jankovský Ivan

  • mistr ČSSR ve všech mládežnických kategoriích
  • vítěz extraligy družstev za I. ČLTK
  • juniorský reprezentant Galeova Poháru
  • člen širšího Davis Cupového týmu
  • 1970 vítěz Pardubické juniorky
  • 1986 trenér FED Cupu
  • 2009-dosud trenér akademie TK Sparta Praha
  • svěřenci: David Škoch, Petr Korda, Dušan Prchlík, Lukáš Vrňák, Jiří Vaněk, Regina Maršíková, Radka Bobková

 

Šmíd Jiří

  • hráčem TK Lokomotiva Plzeň ve všech věkových kategoriích včetně 2.ligy dospělých
  • dlouholetá praxe s mládeží
  • několik sezon klubový trenér v Německu – Chamerau, Fulda, Norimberk
  • 2009-2011 trenér školičky, babytenisu a mladších žáků TK Sparta
  • 2012-dosud trenér akademie TK Sparta

Trenéři školička

Lásková Leona – hlavní trenérka Školičky a předzávodního tenisu
  • nejvyšší umístění na žebříčku WTA –122. místo ve dvouhře, 90.místo ve čtyřhře
  • 1986 vítězka Pardubické juniorky ve dvouhře
  • 1988 vítězka mistrovství ČSSR žen ve dvouhře
  • hráčka extraligy I.ČLTK Praha
  • trenérská praxe 20 let
  • trenérka I. třídy
  • tenisová rozhodčí s licencí A
  • organizování tenisových turnajů
  • svěřenci: Olga Votavová, Veronika Sekerková, Ječmínková Karolína, Líbalová Jolana
 

Lustigová Hana

  • absolventka FTVS UK, obor trenérství – specializace tenis
  • diplomovaný trenér I. třídy
  • hráčka II. Ligy
  • 2011-dosud trenérka školičky TK Sparta Praha

Lásková Zuzana 

  • absolventka PedF UK
  • diplomovaná trenérka II. třídy
  • specializace na sportovní a tenisovou přípravu nejmladších dětí
  • 2011-dosud trenérka školičky TK Sparta Praha

Bobková Radka
  • nejvyšší umístění na žebříčku WTA – 47. místo (1993)
  • 1994-1998 členka fedcupového týmu
  • 2000 členka extraligového týmu TK Sparta Praha, mistr extraligy
  • 2010-2014 trenérka TK SK Zlín
  • 2014-dosud trenérka školičky TK Sparta Praha
  • tenisová rozhodčí s licencí B
  • ředitelka mezinárodních a celostátních turnajů

Melicharová Eva

  • nejvyšší umístění na WTA – 47. místo ve čtyřhře a 237. místo ve dvouhře
  • trenérka II. třídy
  • 1988–1992 členka extraligového týmu TK Sparta Praha
  • 1997-2 tituly na okruhu WTA ve čtyřhře
  • 1998 vítězka hal. mistr. ČSSR
  • 2000-2004 trenérka Slavia Praha
  • 2005-2007 vedoucí trenér SK Kometa Praha
  • 2014-dosud trenérka školička TK Sparta Praha

Jirsáková Micheala – trenérka Školičky a předzávodního tenisu

  • hráčka I.ČLTK Praha v družstvech v kategorii mladší, starší žactvo
  • hráčka TK Sparta Praha v juniorské kategorii
  • 2015-dosud trenérka školička TK Sparta Praha

Pekárková Nikola

  • hráčka TK Sparta Praha ve všech věkových kategorii
  • trenérka II. třídy
  • 2015-dosud trenérka školička TK Sparta Praha

Škochová Lenka
  • závodní tenis v žákovských kategoriích
  • trenérka II. třídy
  • 2013-dosud trenérka školička TK Sparta Praha

Rehab coach

Kompánek Zdeněk
  • 2006-2008 kondiční trenér Grastörp Ice Hockej Team (SWE 2.liga)
  • 2010-2011 kondiční a rehabilitační trenér Juniorů – HC Sparta Praha
  • 2011-2013 kondiční trenér národního týmu U16, U17 – ČSLH
  • 2011-2015 kondiční trenér golfistů (Skopovy Academy) – Greg Normans Fitness
  • 2012-2016 kondiční trenér, rehabilitační trenér – TJ Tatran Střešovice
  • 2017 ředitel akademie pro vzdělávání trenérů – Synergy Academy
  • 2014-2020 individuální kondiční příprava, osteopatie, chiropraxe
  • 2014-dosud kondiční příprava sportovců (tenis, volejbal, fotbal, hokej, golf) od věku 9let až po dospělé
Přejít k navigační liště