AKTUALITY

Stříbrná Sparta na MČR družstev

01.08.2011 | Petr Luxa | AKTUALITY
O třetím prázdninovém víkendu se konalo již tradičně v Jihlavě Mistrovství republiky družstev mladšího žactva… ,

, kde naše družstvo složené z hráčů Patrik Rikl, Karl Friberg, Jakub Patyk, Michael Vrbenský, Tomáš Machač, Jiří Barnat, Lucie Kaňková, Beata Kotlárová, Johana Marková,  Denisa Hrychová a kapitánů Jiřího Kulicha a Jiřího Heřmana vybojovalo stříbrné medaile, když se postupně utkalo s týmy TK Tenis-centrum H.K., TK Neridé a TK AGROFERT Prostějov.

Čtvrtfinálový zápas s Hradcem Králové, kdy náš tým zvítězil 8-1, byl jednoznačnou záležitostí, v tu se proměnil, i semifinálový zápas s TK Neridé, v němž naši žáci zvítězili 7-2, kdy již po dvouhrách bylo za stavu 5-1 rozhodnuto.

Proti Neridé prohrál dvouhru pouze náš první hráč Patrik Rikl, nad jehož síly byla zahraniční posila soupeře Artem Dubrivnyy, kdy Riklovi utekl vyhraný první set a ve druhém mu i vzhledem k tréninkovému manku způsobeném nedávným zraněním kolene chyběly síly.

V souboji dvojek si navzdory očekávání velikého boje velice snadno poradila naše švédská posila Karl Friberg, který útočnou agresivní hrou přehrál soupeřovu naději Tomáše Jirouška 6:1 6:3. Podobně dopadl i souboj děvčat, kdy naše jednička Lucie Kaňková si poradila se Sabinou Drábkovou 6:2 6:1, stejným poměrem pak skončili i ostatní zápasy děvčat. Další bod přidal Jakub Patyk a konečný pátý bod z dvouher vybojoval po těžkém boji Tomáš Machač.

Ve finále jsme se již 3.rokem po sobě utkali s týmem TK AGROFERT Prostějov, v němž jsme nakonec oproti loňsku zvítězit nedokázali a soupeř, který byl přece jenom o kousek lepší, vyhrál tentokrát 5-4. Po dvouhrách byl stav 3-3, kdy prohráli naše jedničky Patrik Rikl a Lucie Kaňková, když Riklovi tentokrát utekl začátek a po napínavém druhém setu již zápas otočit nedokázal a Kaňková se v souboji s favorizovanou Kilnarovou zalekla vedení ve druhém setu a zápas nakonec prohrála. Třetí zápas prohrál v souboji čtyřek Tomáš Machač, jenž nestačil na výborně hrajícího Holiše.

Naše body vybojovali Karl Friberg, který porazil Lukáše Šmída, dále na celém mistrovství výborně hrající Jakub Patyk, a v souboji dvojek se po výborném výkonu radovala Beata Kotlárová, která přehrála čerstvou mistryni republiky Annu Slovákovou. V rozhodujících čtyřhrách, které byly napínavé až do konce, byl nakonec šťastnější soupeř a zaslouženě zvítězil.

Všem zúčastněným sparťanům patří gratulace a poděkování za týmovou reprezentaci a týmu mladších žáků přejeme další úspěchy. A zároveň děkujeme za spolehlivě zorganizované jihlavském mistrovství Jihomoravskému tenisovému svazu.