AKTUALITY

Ondřej Krstev má stříbro na Mistrovství Evropy

25.07.2011 | Daniel Filjo | AKTUALITY
Stříbrnou medaili ve čtyřhře získal náš hráč na Mistrovství Evropy.

Letošní Mistrovství Evropy jednotlivců do 14 let hostila již po čtvrté v řadě Plzeň. Kvarteto chlapců Ondřej Krstev (TK Sparta), Dominik Starý, Miroslav Chyba (TK Agrofert Prostějov) a Robert Čížek (I.ČLTK) vedl trenér Miroslav Štencl. Letošní šampionát přinesl překvapivě rumunské finále mezi Bogdanem Borzou a Nicolae Frunzou, kteří tak napodobili loňské italské finále Quinzi-Baldi. U Rumunů bylo znát, že si po vítězství na Copa del Sol hodně věří a mají sebevědomí na rozdávání.

Jeden z favoritů šampionátu první nasazený Rus Andrey Rublev se loučil s turnajem už ve čtvrtfinále, když nestačil na holandskou \"smršť\" rychlých úderů Tima van Rijthovena a podlehl 1:6, 2:6. Nejdále postoupil z našich hráčů Dominik Starý, který skončil ve čtvrtfinále na raketě Rijthovena po výsledku 6:0, 2:6, 4:6. Překvapující čtvrtfinalisté byli určitě Slovák Alex Molčar a Estonec Kenneth Raisma. Rumunské finále vyhrál zkušenější B. Borza 6:4 6:2.

Z českých chlapců byl nejúspěšnější D. Starý postupem do čtvrtfinále. Tam měl dobře rozehraný zápas s T. Rijthovenem, kdy vedl 6:2, 2:0. Ondřej Krstev skvěle obrátil zápas ve 3. kole s Francouzem M. Rakotomalalou, když ve 3. setu už prohrával 2:5, ale nádherným obratem zvítězil 7:5. Ve 4. kole s Němcem A. Zverevem vedl 5:3, ale vyhlášený \"provokatér\" si poradil ve správný moment a sporný míč získal pro sebe, nakonec výsledek 5:7, 2:6 je nespravedlivý. Miroslav Chyba došel do 3. Kola, kde po třetí v řadě nenašel recept na Španěla P. Portero a Robert Čížek podlehl též ve 3. kole pozdějšímu vítězi B. Borza 2:6 4:6.

Deblový pár Ondřej Krstev - Miroslav Chyba (TK Agrofert Prostějov), který byl sedmý nasazený, vybojoval postupem do finále zaslouženě stříbrné medaile. Ze začátku se naše dvojice pomalu rozehrávala a v každém zápase museli dotahovat vedení soupeřů v 1. setu. Ve 3. kole porazili Maďary D. Szintai, M. Valkusz 7:5, 6:1, přestože prohrávali 3:5 v úvodním setu a ve čtvrtfinále zlomili Běloruské \"obry\" A. Adrukhou, A. Halinko, až v supertiebreaku 3. setu 5:7, 6:4, 10:5.

V semifinále čekalo naší dvojici Francouzský pár R. Jancour, M. Rakotomalala. Po úvodním \"rozjezdu\"  0:4 v 1. setu zvítězili 7:5, 6:4 a oplatili tak Francouzům finálovou porážku z halového ME družstev. Ve finále byla první nasazená dvojice k nezastavení, Rumuni B. Borza, N. Frunza \"brali\"  v posledním měsíci skoro všechna vítězství a dotáhli Rumunský tým poprvé v historii k vítězství na ME družstev Copa del Sol. Finálový výsledek 3:6, 1:6 však zaslouženou radost ze stříbrné medaile nezkazil.

Gratulujeme oběma chlapcům k zisku stříbrných medailí!