AKTUALITY

Ondřej Krstev ve finále v chorvatském Solinu

05.05.2010 |  | AKTUALITY
Vydařený výjezd sparťanských hráčů na mezinárodní turnaj Tennis Europe do 14 let, proměnil úspěšně finálovou účastí ve dvouhře Ondřej Krstev.

Chorvatský Solin vzdálený od Splitu pouhých 5km, byl bojištěm hráčů mezinárodního turnaje Tennis Europe kategorie 3. Dva hráči TK Sparta Ondřej Krstev, Vendula Žovincová a prostějovský Petr Hájek byli na tento turnaj doprovázeni naším klubovým trenérem Danielem Filjo. Úspěšné tažení turnajem předvedl ve dvouhře Ondřej Krstev. Ve čtvrtfinále předvedl jeden ze svých lepších dnů a přehrál v dramatickém zápase 25. hráče a nejvýše postaveného hráče na žebříčku Tennis Europe ročníku 97´ Rusa B. Bobrov 7/5 6/3. Ale nejdříve musel porazit v 1. kole osmého nasazeného hráče B. Babiče (CRO) 6/7 6/3 6/1, ve 2. kole A. Germic (SLO) 7/5 6/4. V semifinále pro zranění soupeř N. Tukič (GER) nenastoupil, ve finálovém zápase byl první nasazený M. Tekavec (SLO) nad jeho síly a podlehl hladce 1/6 0/6. Přesto finálová účast Krsteva posunula ke 139. místu na evropském žebříčku Tennis Europe.

Ve čtyřhře Ondřej Krstev a Petr Hájek byli krůček od finále. V semifinále podlehli soupeřům až 8/10 v supertiebreaku. Vendula Žovincová, pozitivně naladěná semifinálovou účastí v Trnavě, hned na úvod porazila šestou nasazenou B. Bacic (CRO) 6/1 6/3. Ve 2. kole po vyrovnaném zápase nakonec podlehla pozdější finalistce A. Rame (FRA) 6/3 3/6 3/6. Ve čtyřhře česko-francouzský pár V. Žovincová a A. Rame postoupil do semifinále, kde opět rozhodoval supertiebreak 8/10 pro soupeřky. P. Hájek v 1. kole podlehl ve 3 setech D. Peterlin 7/5 1/6 0/6. Milého přivítání v klubu se dostalo taky trenéru D. Filjo, který se zde potkal s bývalou Chorvatskou juniorskou kapitánkou reprezentačních týmů Željanou Cagalj. Na závěr sparťanský trenér Filjo doplnil \", že v podpoře hráčů a zahraničních turnajích budeme pokračovat nadále, jsou to veliké zkušenosti pro naše hráče do budoucna, které se nabývají těžce.

Ondrovi Krstevovi patří veliká gratulace a všem hráčům hodně štěstí na dalších turnajích!