AKTUALITY

Vendula Žovincová v semifinále v Trnavě

28.04.2010 |  | AKTUALITY
Teprve třináctiletá hráčka pražské Sparty, Vendula Žovincová, prošla úspěšně kvalifikací na mezinárodním turnaji Tennis Europe do 14 let na Slovensku.

Po úspěšné kvalifikaci zvládla postoupit až do semifinále turnaje, kde postupně vyřadila osmou nasazenou Ukrajinku B. Velehan 6/1 6/0, ve 3. kole Slovenku T. Ilevskou 7/6 6/4. Ve čtvrtfinále získala cenný skalp vítězstvím nad Slovenskou reprezentantkou a druhou nasazenou B. Ketelešovou 6/4 6/3. V semifinále po 6 vyhraných zápasech v řadě podlehla N. Cváčkové 2/6 3/6.

V Trnavě dále startovali Pavel Štaubert, který se probojoval ve dvouhře do čtvrtfinále, ve čtyřhře s J. Vondráškem dosáhli na finále, kde podlehli prvním nasazeným Nagy, Gresk. Ve dvouhře Ondřej Krstev postoupil do 2. kola, kde skončil na raketě prvního nasazeného O. Nagy.

V příštím týdnu sparťanští hráči V. Žovincová, O. Krstev a prostějovský P. Hájek odcestují s trenérem Danielem Filjo na turnaj do Chorvatského Solinu. Turnaj je vhodně zvolený pro ročník 97´ k získání zkušeností na turnajích Tennis Europe do 14 let pro nadcházející sezónu.