tkspartapraha.cz

Trenéři

Luxa Petr - sportovní ředitel
narozen 3. března 1972
- nejlepší umístění na žebříčku ATP 150 ve dvouhře
a 46 ve čtyřhře
- hráč extraligových týmů (RH Praha, PSK Olymp Praha,
I. ČLTK Praha), dva tituly
- top hráči, které porazil: Ivaniševič, Bjorkman, Schütler,
Ljubičič, Goeallner, Volkov, Mirnyi, Berasategui
- tituly ve dvouhře: 1997 Magdeburg – ATP Challenger 25+H,
2002 Istanbul – ATP Challenger 75+H (vyhrál z kvalifikace)
- tituly ve čtyřhře: 2001, 2002 Munich, 2003 Milan
- halový mistr ČR ve dvouhře a čtyřhře
 

Kunst David – šéftrenér
narozen 17. března 1966
- člen extraligového družstva TK Sparta
- 4 roky trenér v Rakousku (M. Schnell – 90. WTA)
- v roce 2005 2.místo na Mistrovství světa družstev do 16 let v Barceloně Španělsko- kapitán družstva
- svěřenci v ČR – Zakopalová, Hlaváčková, Nagyová, Kochta, Vaňková, Šafářová, Kamila Pavelková, Aneta Dvořáková, Klára Kopřivová

 
Daniel Filjo – hlavní trenér do 16- ti let
narozen 19. října 1978
- od roku 2002 reprezentační trenér do 14-ti let
- od 1999 do 2003 působil jako vedoucí
TSM v PSK Olymp Praha
- od 2003 do 2005 působil jako trenér v TK Agrofert Prostějov
- od 2005 do 2009 vedoucí trenér TSM na I. ČLTK
- v roce 2009 působil jako kapitán družstvu, které získalo
2. místo MS družstev v Prostějově a 3. místo na ME družstev Summer Cup Loano Itálie
- od roku 2009 trenér TK Sparta Praha
- v roce 2010 - 1.místo ME družstev do 14 let Winter Cups by Head v Průhonicích - kapitán družstva
- v roce 2011 - 2.místo ME družstev do 14 let Winter Cups by Head v Kamen, Německo - kapitán družstva
- v roce 2012 - 1.místo ME družstev do 16 let Winter Cups by Head v Frýdlant, ČR - kapitán družstva
- svěřenci: Kamila Pavelková, Karin Babická, Sandra Mateková, Michal Konečný, Dušan Lojda, Lucie Šafářová, Gabriela Bergmannová, Kateřina Siniaková, Kristýna Roučková, Vendula Žovincová, Nina Holanová, Klára Němečková, Ulyana Ayzatulina, Anastasiya Komardina.
 
 

Josef Čihák
narozen v roce 1963
- uznávaný odborník na trénink nejtalentovanějších juniorů
- profesionální hráč na okruhu ATP v letech 1979 – 1993 (vyhrál 7 turnajů), mužský žebříček ATP – nejvýše 72. místo ve dvouhře, 50. Místě ve čtyřhře
- jako trenér v minulosti dovedl např. Davida Škocha k wimbledonskému vítězství na „juniorce“, Denisu Chládkovou do čtvrtfinále Wimbledonu nebo Ivo Mináře k mistru Evropy juniorů
- působil také jako trenér fedcupového týmu nebo hlavní trenér olympijské výpravy.
- přes 5 let je trenérem juniorské reprezentace
- od roku 2008 zároveň i trenér českého daviscupového týmu
 

Bohdan Ulihrach
narozen 23. února 1975
- nejlepší postavení na žebříčku ATP 22 ve dvouhře a 294 ve čtyřhře
- v roce 1996 byl součástí českého reprezentačního týmu, který se probojoval do finále Světového poháru družstev
- v roce 1996 finalista dvouhry ATP Master v Indian Wells
- tituly ve dvouhře: červenec 1995 Praha, říjen 1995 Montevideo, 1998 Umag
- 1999 osmifinále na dvou grandslamech Australian Open a French Open

 

 

Martin Fafl
narozen 7.4.1984
- nejlepší umístění na ATP: 832
- aktuální  umístění na CŽ : 23
- finále turnaje kategorie futures 10 000$ (2009)
- celkové vítězství v sérii Optim tour (2005,2011)
- turnajové úspěchy ve čtyřhře: Finále na několika turnajích kategorie futures 10 000$
- finále MČR ve čtyřhře (2010,2011)

 

Leoš Jelínek
narozen 4. 3. 1984
- člen reprezentačního družstva v mladších a starších žácích
- člen reprezentačního družstva starších žáků - 3. Místo Winter Cup
- vítěz MČR starších žáků ve čtyřhře a druhé místo ve dvouhře
- nejlepší umístění na celostátním žebříčku ČR dorostu 6. místo
- 2006 - 2008 studium v USA – Valdosta State University
- 2006 - Vítěz Mistrovství USA II. Divize s Valdosta State University (jako hráč)
- 2011 - Vítěz Mistrovství USA II. Divize s Valdosta State University (jako trenér)
- 2008 - první místo na žebříčku NCAA II. Divize v USA ve čtyřhře
- 2006 - 6. místo na žebříčku NCAA II. Divize v USA ve dvouhře
- 2003 - semifinále ve čtyřhře na Pardubické juniorce
- člen družstev- II. Liga TC VŠ Praha, Regionalliga TC Ravensburg Německo, NLB Švýcarsko
- jmenován do ITA All-American týmu v letech 2006-2009
- trenér roku 2010- Gulf South Conference- USA
- trénoval nejlepší hráče NCAA Division II. z Valdosta State University
- 2010- Působil jako trenér v jedné tenisové akademii v USA

 

Kulich Jiří
narozen 28. června 1978
- hrál za TK Sparta Praha v družstvech ve všech věkových kategoriích
od roku 1997 trenérem TK Sparta Praha
- svěřenci: Krstev, Rikl, Poletínová, Kocourek, Paterová, Machač, Vrbenský, Zelinka

 

 

Heřman Jiří
narozen 13. července 1976
- členem TK Sparta od r. 1987
- 3. místo mistrovství ČR do 16-ti let 1992
- 5 x 3. místo ve čtyřhře na MČR
- 2× stříbrná madaile z družstev MČR a MČSFR 1988
- 8. místo na celostátním žebříčku ČR
- od roku 1997 trenérem školičky na TK Sparta Praha
- od roku 2003 trenér mladších žáků na TK Sparta Praha
- svěřenci: Dijas Zarina, Pavlík David, Filipský Jakub, Kubinová Petra, Lucie Kaňková, Barbora Cajthamlová, Karolína Beránková, Jakub Musil , Anna Vrbenská

 

 

Jiří Šmíd
narozen 20. 7. 1967
- hrál ve všech věkových kategoriích za TK Lokomotiva Plzeň hráč II. Ligy
- dlouholetá praxe s mládeží v Plzni
- 15 let působil jako trenér v Německu
- od roku 2009 trenér mladšího žactva v TK Sparta Praha
 

 

KONDIČNÍ TRENÉŘI  


Petr Pech
narozen 26. listopadu 1964
- 1991 – atletický trenér v Torontu
- 1992 – 2002 kondiční trenér tenisu v Norimberku
- 1995 – 1998 kondiční trenér BTV
- od roku 2002 kondiční trenér PSK Olymp
- od roku 2005 kondiční trenér TK Sparta Praha
- svěřenci: David Prinosil, Iveta Benešová, Klára Zakopalová, Jiří Vaněk, Robin Vik, Ivo Minář, Andrea Hlaváčková

 

Daniel Hejret
narozen 4. března 1962
- kondiční trenér:
- boxu – R. Kraj, R. Kracík,
- thai box – P. Hakim Majer, O. Špejbl Hutník, T. Peteráč, valetudo – M. Háša Hamršmíd
- hokej – M. Rozsíval, M. Sivek, P. Brendl, bratří Nedvědi, D. Kočí, R. Schnabel, J. Straka, Berounští medvědi atd.
- plavání – I. Hlaváčková
- florbal – družstvo žen Tigers a mužstvo Tatran Štřešovice
- atletika – Z. Machotková
- volné lezení – J. Kareš
- cyklistika – R. Jauris
- auto moto – D. Landa, D. Losman, J. Kvasnička, O. Kotrba, B. Poslední
- a další vrcholoví sportovci
- od roku 1990 kondiční trenér tenisu PSK Olymp Praha
- od roku 2005 kondiční trenér tenisu Sparta Praha

 

 

TRENÉŘI AKADEMIE  


David Havel - hlavní trenér akademie
narozen 26. března 1978
- do 14 let v Karlových Varech (TSM, 9. v Československu do 14 let)
- na Spartě v letech 1992-2002 (1992-1998, hráč, člen SVT a prvoligového družstva)
- 1999-2002, trenér, přípravka, později TSM
- v zahraničí klubový trenér v Nikosii na Kypru (2003)
- 2 krát 3 měsíční pobyt v Bollettieriho akademii, Bradenton, Florida
- 6 let trenér ve sportovním areálu Hamr (všechny věkové kategorie)

 

 

Dohnal Ondřej
narozen 17. dubna 1985
- v mládežnických kategoriích vždy do 10. místa celostátního žebříčku
- účast na 1. a 2. lize za Slavii Praha
- svěřenkyně: Siniaková Kateřina (1. hráčka ročníku 1996, 1. místo na celostátním řebříčku)

 

 

 

 

Jankovský Ivan
narozen 29. dubna 1955
- mistr České Republiky ve všech mládežnických kategoriích
- vítěz Pardubické Juniorky 1970
- dva krát Mistr Republiky
- vítěz extraligy družstev za I. ČLTK
- juniorský reprezentant Galeova Poháru
- člen širšího Davis Cupového týmu
- trenér FED Cupu 1986
- svěřenci: Škoch, Korda, Prchlík, Vrňák, Vaněk, Maršíková, Bobková

 

 

Jílek Karel
narozen 26. července 1984
- hrál za TK Sparta Praha v družstvech ve všech věkových kategoriích
- patřil vždy mezi přední hráče ve svém ročníku
- umístil se na 2. místě ve čtyřhře na halovém Mistrovství ČR v roce 2002
- od roku 2005 trenérem TK Sparta
- byl na pobytu v USA, kde působil jako klubový trenér
- trénuje skupinu dětí roč. 1998 – 2002

 

 

 

ŠKOLIČKA
 

Leona Lásková - hlavní trenér školičky
- vítěz Pardubické juniorky - ve dvouhře (86)
- vítěz MČR žen ve dvouhře (88)
- hráčka extraligy I.ČLTK Praha
- na WTA ve dvouhře nejlépe umístěna 122. místě a ve čtyřhře na 90.místě

 

 

 

 

Alice Riklová
žákovská kategorie: 2. na mistrovství republiky do 12-ti let
- mistryně republiky do 14-ti let,
- dorostenecká kategorie: mistryně ČSSR do 18. let ve čtyřhře (1985) a smíšené čtyřhře (1984 a 1985)
kategorie dospělých: 2. na halovém mistrovství republiky ve dvouhře (1989); mistryně ČSSR ve čtyřhře (1989)
- členka extraligového družstva Sparta Praha a ČLTK Praha
- členka reprezentace ve všech kategoriích
- WTA kolem 200. místa dvouhra, kolem 100. místa čtyřhra

 

 

 

Hana Nedělová
narozena 4.10.1984
- diplomovaný trenér I.třídy (absolovent FTVS UK, obor trenérství – specializace tenis)
- hráčka II. Ligy

 

 

 

 

 

 

 
 

Antonín Kračman
narozen 9.5.1970
- diplomovaný trenér I.třídy (absolovent FTVS UK 1989-1995, obor TV-trenérství – specializace tenis)
- jako hráč oddílů Slavie Praha, LTC Zbraslav, Spoje Praha.
- trenérská praxe od 1991. Zakladatel a provozovatel tenisových školiček pro děti
- hlavní trenér a sportovní vedoucí Spoje Praha 2002-2007
- ředitel Přeboru Prahy starších žáků 2002-2007 (Spoje Praha)
- jako trenér a kapitán mistr ČR v minitenise 2010, vícemistr 2008

 


Zuzana Lásková
- specializuje se na sportovní a tenisovou přípravu nejmladších dětí
- trenérská praxe v našem oddíle TK Sparta Praha od roku 2011

Radka Bobková
- nejvyšší umístění na žebříčku WTA - 47. místo (1993)
- členka Fed cupového týmu (1994-1998)
- členka extraligového týmu Sparta Praha, mistr extraligy (2000)
- trenérská praxe v rámci tenisového oddílu TK SK Zlín (2010-2014) 

 

 

 

 
parneři