TK Sparta Praha

WTA 250 Livesport Prague Open 2023 – závěrečná zpráva

Tenisový klub Sparta Praha je každoročně organizátorem tenisového turnaje žen WTA na území České Republiky. Letos turnaj Livesport Prague Open 2023 navázal na předchozí ročník.

Turnaj se konal v oddíle TK Sparta Praha v termínu 29. 7. – 6. 8. 2023. Prize money činily 259 303 USD. Turnaje se ve dvouhře se zúčastnilo 24 hráček v kvalifikaci a 32 hráček v hlavní soutěži (z toho 4, které postoupily z kvalifikace). Ve čtyřhře nastoupilo 16 deblových párů (32 hráček). Kvalifikace dvouhry se účastnilo 7 domácích hráček a v hlavní soutěži dvouhry jsme měli zastoupení sedmi českých hráček. Do čtyřhry nastoupilo 7 Češek. Výborné výkony předvedla mladinká Linda Nosková, která se umístila na druhém místě a finále ji porazila vítězka Hibino. Ve čtyřhře zvítězily hráčky Hibino (Japonsko), Kalashnikova (Gruzie).  Zúčastněné hráčky byly z 22 zemí, 5 světadílů a 3 kontinentů.

Pořadatelsky se turnaj zvládl dle hodnocení WTA výborně. Turnaj byl uskutečněn ve standardním režimu dle regulí nastavených organizací WTA. Oficiálním hotelem pro turnaj byl Clarion Congres Hotel Prague. Bezpečnost a pořádek během turnaje zajišťovala ostraha. Pro hráčky byl k dispozici transport. Zápasy živě přenášela Česká televize do celého světa. Livesport Prague Open 20223 byla jedna z největších sportovních akcí organizovaných v České republice.