TK Sparta Praha

TK Sparta Prague Open: Svrčina na úvod překvapil favorita. Zverev končí

V areálu pražské Sparty pokračoval druhým hracím dnem mužský antukový turnaj kategorie Challenger 50 s dotací 31 440 eur. Během pondělního programu do hlavní soutěže úspěšně naskočil Dalibor Svrčina, o postup bojoval také Martin Krumich, který měl nakročeno ke skalpu favorita. V akci byl také někdejší 25. hráč žebříčku Mischa Zverev z Německa, který však končí už v prvním kole.

Krumich měl našlápnuto ke skalpu favorita
Martin Krumich (824.) při své druhé účasti v hlavní soutěži challengeru znovu neuspěl. Osmnáctiletý český tenista na TK Sparta Prague Open v úvodním kole dvouhry prohrál s Evanem Furnessem (302.) 6:4, 4:6, 3:6. Krumich po úspěšném úvodním setu ve druhé sadě dvakrát stáhl manko brejku, za stavu 4:4 měl navíc brejkbol, který nezužitkoval. Při svém následujícím podání nedokázal odvrátit třetí setbol protihráče. Závěrečná sada lépe zastihla Francouze, jenž po dvou brejcích vedl 5:1. Za daného stavu Krumich ještě snížil, o dva gemy později ovšem už neuspěl.

Svrčina na challengeru na Spartě postupuje
Dalibor Svrčina (441.) na challengeru TK Sparta Prague Open postoupil do druhého kola dvouhry. Mladý Čech startující v hlavní soutěži na divokou kartu v úvodním zápase na turnaji překvapil Kazacha Timofeje Skatova (291.) hladkou výhrou 6:3, 6:2. Během úvodních pěti gemů zápasu vždy došlo na brejk, jako první na 4:2 potvrdil Svrčina, který v závěrečné hře setu znovu uspěl při podání soupeře. Druhý set nabídl dva brejky, v obou případech ve prospěch domácího tenisty.

Finále kvalifikace
Franco Agamenone (ITA, 335.) –Vladimir Ignatik (BLR, 377.) 6:4, 6:1
Danylo Kaleničenko (UKR, 526.) – Emilio Nava (USA, 391.) 3:6, 2:6
Adrian Andrejev (BUL, 336.) – Facundo Diaz Acosta (ARG, 406.) 2:6, 6:4, 6:3
Geoffrey Blancaneaux (FRA, 313.) – Carlos Gomez-Herrera (ESP, 372.) 6:3, 3:6, 6:0